РЕЛІГІЯ СИКХІВ

Бог перебуває скрізь, і в нас — також; але завіса его відокремлює нас від Нього...

Егоїстичний розум не може осягнути моральних принципів — ... і залишає пригнічену душу наосліп бродити в темряві, так ніколи й не досягаючи Мети. Егоїзм перекриває шлях бажаного духовного зростання.

Розум (звичайної) людини знаходиться в хаотичному стані. Вона сповнена п’яти пороків: (сексуального) прагнення, гніву, жадібності, прив’язаності та гордині — або егоїзму (егоцентризму).

... Істинний Гуру — це не фізичне тіло, і тому тіло не є гідним будь-якого поклоніння... Порятунок не може бути досягнутим за допомогою споглядання фізичної подоби Гуру.

Фізичне тіло гуру Нанака послужило платформою, з якої Сам Бог сповістив Своє Послання...

Його сім’єю було все людство, і, служачи людству, він служив Господу.

Ніщо не зрівняється за цінністю зі спогляданням Бога.

Дай мені Свою Руку, о Єдиний, Перевершуючий усіх: тільки Ти Один мені допоможеш!

Солодка Твоя Воля, о мій Господь!... Гуру спокійно пережив усі катування і жодного разу не видав подиху або стогону. Гуру був непохитний! Гуру залишався спокійним і незворушним, як море! Гуру був у стані абсолютного блаженства!

Я ніколи не убоюсь катування. Все це відбувається з Волі Бога, і тому будь-яке катування для мене — насолода.

Ти пишаєшся своєю імперією — тоді як я гордий Царством Безсмертного Бога!

(Його) Світло злилося зі Світлом, і тіло ніде не знайшли.

Вчення... наполягає на прийнятті Волі Бога. Воно і складає основу віровчення сикхів. Розум, що досяг Просвітління, живе відповідно до внутрішніх вимог Його наказів.

День і ніч медитуй!...

Наприкінці шляху всі твої інші справи виявляться даремними!

Шукай товариства святих!

І зосередься тільки на спогляданні Бога.

Налаштуй свій розум на перетинання моря життя, бо в гонитві за мирськими насолодами життя розтрачується.

Згідно з сикхізмом, ціль людського життя полягає не в тому, щоб потрапити до раю... народної віри індусів, але в шуканні Бога і знаходженні Єдності з Ним. Кінцева мета релігії сикхів полягає в Злитті з Вищою Душею у Вічному Блаженстві, Що Не Припиняється. Сикх жадає духовного Єднання з Господом... Людське життя розглядається сикхізмом як можливість досягнення цієї Мети, і, якщо цю можливість упустити, людина повертається до циклу народжень і втілюється знову.


(Цитати з [47])