ВЧЕННЯ БАБАДЖІ

Зараз ми розглянемо Вчення про Шлях до Духовної Досконалості Аватара Бабаджі.

Бабаджі — це Той, Хто з Власної Волі щостоліття втілюється знову і знову на Землі, щоб допомагати тим, хто шукає Істину, і настановляти провідних духовних лідерів нашої планети.

Попереднє земне життя Бабаджі відоме нам із книги Йогананди [81]. Йогананда описує, зокрема, як Бабаджі вільно дематеріалізовував і знову відтворював Своє тіло, обравши саме такий спосіб переміщення по поверхні Землі, а також робив матеріалізації предметів.

Наступного разу Бабаджі приходив на Землю в тілі — знову в Індії — з 1970 по 1984 р. (відразу матеріалізувавши Собі доросле тіло), щоб учити людей мистецтву вищих щаблів медитативної практики. Він також говорив зі Своїми послідовниками про те, як краще організовувати їм власне життя перед лицем Бога.

Дана глава є скороченим перекладом видання “Вчення Бабаджі” (Видавництво “Haidakhandi Samaj”, Індія, 1990). Оригінал складається з “Введення” і добірки всіх записаних висловлювань Бабаджі, наведених у хронологічному порядку, включаючи ті, які адресувалися тільки конкретним співрозмовникам. Для цього видання були відібрані слова Великого Гуру, дуже важливі для всіх людей і на всі часи.

* * *

Вам належить шукати гармонію в усьому, що ви робите!

Ми повинні відкинути ревнощі і заздрість як такі, що приносять велике зло.

На шляху до Бога завжди будуть пагорби і гори, які треба переборювати. ... Справа воїнів — зрушувати гори!

(В ашрамі) всім забороняється роздавати їжу, одяг і гроші жителям села. Це створює в них атмосферу очікування дарунків, а коли воно не виправдовується, люди приходять в ашрам красти.

Кожний, хто приходить в ашрам, повинен брати на себе відповідальність піклування про нього.

Робота є поклоніння.

Виконуйте свій обов’язок! Не сидіть без діла! Зараз — століття дії! Виконуйте свою карму-йогу! Покажіть світові ідеальну діяльність! Служіння людству — це є і служінням, і поклонінням Богові!

Забудьте про національності: ми всі єдині тут! Ми — вселенська родина! Відкиньте ідею відокремленості, відкиньте відчуття “вибраності”! Служіть людям розумом, тілом, грошима, знанням!

Ми всі — рівні, незалежно від того, в якій країні народилися! Тому національні ознаки повинні ігноруватися! Ми всі єдині!

Працюйте, як єдиний загін: тут немає ні каст, ні різних вірувань — ніяких розбіжностей!

Бабаджі благословляє всіх, хто щиро виконує свій обов’язок, повністю віддаючи себе справі! Виконуйте свій обов’язок з любов’ю!

Коли перед світом постають серйозні проблеми, Бог бере людську подобу. Він приходить, щоб задовольнити потреби і бажання людства. Однак, коли Господь приходить у людській подобі, мало хто впізнає Його. Тільки ті, кому Господь бажає відкритися, усвідомлюють, що Він, насправді, більше, ніж пересічна людина.

Ви можете подумати, що Бабаджі просто сидить тут і нічого не робить? Але Він був і є скрізь! І Він робить дуже багато! Бабаджі, що сидить тут, одночасно є в серцях усіх людей!

Ті, хто фізично перебуває далеко звідси, не повинні думати, що вони віддалені, — вони також близькі до Мене!

Я не визнаю рас і каст! Я бачу тільки одне людство! Я працюю для людства тут!

Запали світло в собі, потім запали його в інших! Як світло поширюється по кімнаті від однієї свічі до іншої, — так і ми повинні поширювати любов від серця до серця!

Якщо ви гідні, Я покажу вам свободу більшу, ніж та, про яку ви коли-небудь мріяли!

Бути сильним — не означає бути жорстким і безсердечним. Стати сильним — означає піднятися над насолодою і болем, бути над спекою і холодом!

Існує багато доктрин. Дотримуйтеся одного принципу Істини, Простоти й Любові. Живіть в істині, простоті й любові, а також практикуйте карма-йогу!

Я прийшов, щоб спрямувати людство по високому Шляху. Я не належу до жодної релігії, але Я поважаю всі релігії. Я мрію про духовний злет усього людства.

Результатом завзятої праці є щастя, а результатом ліні — біль.

Я хочу, щоб ви стали відважними воїнами і дбайливо виконували кожний свій обов’язок! Це все — для вашого ж блага!

Зараз відбудуться зміни у величезному масштабі, як у часи Махабхарати.

Не відступайте в роботі, рухайтеся вперед! Карма-йога — ваша найперша справа!

І щомиті — з кожним подихом, під час їжі, сну і роботи — пам’ятайте про Господа!

Навіть Сонце і Місяць можуть зійти зі своїх орбіт, але віра повинна бути непохитною! Ніколи не піддавайтеся хибним доктринам!

Поки ваші уми і серця нечисті — як може Бог жити у ваших серцях? Вода, що здатна очистити ваші серця, — це ім’я Бога. Тому вчіть усіх повторювати ім’я Бога всюди.

Але Мені не потрібні бездіяльні люди! Джапа* не заміняє собою карму* ! Джапа і робота йдуть поруч!

Я не хочу, щоб джапа стала приводом для дармоїдства! Виконуйте джапу, поєднуючи її з роботою, — і ви одержите Звільнення!

Працюйте — і будьте Світлом; і повторюйте ім’я Бога!

Прихильність до матеріальних речей прив’язує людину і до життя* . Якщо ви прив’язані до життя і боїтеся смерті, то ви вмираєте з цим страхом, і цей вантаж тисне вас. Якщо ж ви вмираєте без страху, з ім’ям Бога в пам’яті, то душа залишає тіло, вільна від цього страху і прихильності. Якщо ви потім приймаєте нове народження, душа залишається вільною від страху. Коли ви вмираєте в Єдності* — ви звільняєтеся від повторного народження, якщо тільки ви самі не захочете цього.

У вас завжди повинні бути чисті думки відносно один одного!

Усі повинні бути щасливі і здорові! Відчувайте і цінуєте радість життя!

Зерна праведності посіяні у ваших серцях, щоб ви потім запалили серця інших! Я мрію про загальне благо для всіх людей!

Ви повинні зробити все можливе для вдосконалювання людства! Всі люди будуть врятовані, якщо доброта і милосердя переважать усе. Ви повинні працювати для духовного зростання людства, викорінюючи гордині, заздрості й ненависті. Поєднуйтеся в любові для духовного зростання! Кожний з вас повинен сьогодні дати обітницю жертвувати всім заради досягнення цієї єдності!

Відкидайте прихильності! І будьте готові навіть спалити свої тіла — заради загального блага і праведності.

Навіщо ви прив’язуєте свій розум до минущих речей цього світу? Прихиляйтеся до Бога!

Усуньте ненависть і заздрість! Цьому самому учив Ісус Христос. Де є ненависть і заздрість — там нема релігії!

Я не люблю байдикування і плітки! Ви прийняли це народження на Землі, щоб працювати. Працюйте завзято! Що ви пред’явите Богові, коли помрете? Працюйте завзято!

Не вживайте наркотиків, краще вчіться відданості і чистоті! Суворо заборонено вживати наркотики! Якщо ви це робите — ніякого просування нема, ви залишаєтеся такими як і були!

Ви всі повинні вчитися бути дисциплінованими. Будьте зібраними 24 години на добу! Всі повинні дати слово працювати і служити, робити добро і мислити тільки по-доброму! Згідно з Моїм планом, Звільнення отримує тільки той, хто практикує карму-йогу.

Які б гроші не дісталися вам — витрачайте їх на добрі справи!

Я кажу вам це як Своє служіння людству: працювати, мислити по-доброму і присвячувати своє життя людству — це найголовніше! Кожний куточок світу повинен пробудитися й почути ці слова!

Тільки завзята праця може зробити людину сильною та енергійною!

Думайте про добре! — Будьте добрими! — Робіть добро! Людина може сповідувати будь-яку релігію, дотримуватися будь-якого шляху або практики, але вона повинна бути доброю і співчутливою!

Пісні Богошанування повинні виконуватися так, щоб вони хвилювали душу, щоб викликали глибокі почуття. Треба співати — з любов’ю! Не співайте так, нібито ви берете участь у театральному дійстві! Коли ви виконуєте музику, вона повинна торкатися серця, щоб надовго залишитись у пам’яті! Коли ви співаєте — ви самі і слухаючі повинні одержувати насолоду! Киртан* варто виконувати гармонійно та у повільному ритмі. Вкладіть душу в нього — і він потече! Мелодія повинна текти в усій своїй солодкості!

Думайте про Землю, як про Матір! Земля — єдина! Не розділяйте, думаючи про себе, як про належних тій або іншій країні! Ми належимо одній Землі! Дивіться в майбутнє в перспективі добрих учинків для всього світу, а не тільки для однієї країни!

Коли людські істоти приходять у цей світ, вони забувають про свій борг і впадають у прихильність до майї* та понять “мені” і “моє”. У такий спосіб вони забувають про Бога.

Заздрість, ненависть — це ті дві причини, за яких люди гинуть. У ваших життях не повинно бути місця цим двом порокам!

Я проти того ненасильства, що робить людську істоту боягузом! Боріться за Істину! Щоб сміливо дивитися життю в обличчя, вам необхідно мати відвагу!

Кожний повинен вести життя, сповнене сміливості та відваги! Людина без відваги подібна до мерця!

Я хочу створити світ сміливих людей, що відважно зустрічають життя — життя, як воно є!

Головним обов’язком для нас є, пам’ятаючи про цей основний принцип, — поширювати світом Послання про карму-йогу. Треба подавати приклад усім, практикуючи її!

Служіння людству — це найкраще служіння Богові! Наш девіз — “Робота є Богошанування”!

Єдиним шляхом до набуття сіддх, до набуття реальної сили є карма — дія.

Якщо ви навчитеся правильно діяти — ви зможете все. Дія — це Махайога, Вища Йога! Ви повинні просуватися вперед через дію! Людина повинна діяти!

Головне завдання, що дає Махапрабхуджі*, — ви завжди повинні бути пунктуальні в усіх справах, завжди!

Існує багато видів йоги, але карма-йога має переважаюче значення! Спочатку повинна йти карма-йога, потім можуть додаватися інші види йоги.

Всі Великі, які приходили у світ, досягали просування через карма-йогу!

Карма-йога вчить вас вести істинне життя. Тільки карма-йога здатна перетворити світ! Бездіяльність — причина страждання і всіх лих!

Навчайте своїх дітей карма-йозі, щоб вони могли стати людьми з добрими і сильними характерами!

Піклуйтеся про тіло! Поки ваші тіла здорові, ви можете служити! Якщо ви хворі — як можете служити? Дуже важливо мати гарне здоров’я! Щоб виконувати карму, життєво важливо утримувати тіло здоровим! Тому дотримуйтеся настанов про чистоту та здоров’я і учіть цьому інших!

Кожний з вас повинен переборювати страх перед смертю і надію на життя — і рухатися вперед, виконуючи карма-йогу! Ми повинні робити ті дії, які підуть на благо іншим, та й не тільки іншим людям — але й всій Світобудові в цілому!

Шрі Махапрабхуджі потрібні дуже сміливі та відважні люди в цьому світі! Якщо люди, сповнені безмежної віри і відданості Богові, ідуть із твердою рішучістю Шляхом Істини, Простоти й Любові через карма-йогу, то вони досягнуть своїх цілей! Коли увесь світ горить у вогні гріхів і страждань і полум’я готове поглинути увесь світ, це — єдиний шлях спасіння!

Не повинно бути місця страху! Люди повинні безстрашно працювати! Коли людина безстрашна, ніхто не може протистояти їй у битві — як у битві матеріальній, так і в духовній! Вона виходить переможцем у всіх боях життя!

Махапрабхуджі має владу над “богом смерті”. Махапрабхуджі може створити або зруйнувати цілі світи з Власної Волі. Якщо ви є Його відданими учнями — як може бути у вас який-небудь страх? Вам нема про що хвилюватися! Будьте безстрашні!

Зараз Бабаджі пропонує ще один пункт — ми повинні знищити в наших умах поняття “я” і “моє”. Якщо ви належите усьому всесвіту — є чи місце для понять “я” і “моє”? Тільки цим шляхом можна принести світові користь. Це — турбота не про окрему людину, а про цілий всесвіт.

Кожний повинен усувати розбіжності між собою та іншими і працювати в єдності з усім світом!

Є тільки один шлях спасіння людства — це шлях зміни сердець людей. Шрі Махапрабхуджі надасть для цього Свою повну Духовну Силу, але кожен чоловік і кожна жінка повинні будуть також докласти максимальних зусиль задля досягнення цієї мети!

Будь-яким шляхом, будь-яким можливим способом робіть добро іншим, робіть їх щасливими! Кожній людині, кожній країні надавайте те, чого їм бракує!

Якщо ви займаєтеся гарними справами і здійснюєте добрі вчинки, то у вас буде гарний сон, гарний апетит, а погані думки ніколи не з’являться у ваших умах. Інакше ви завжди будете критикувати інших.

Їжа, яку ми їмо, повинна бути чистою і поживною. Ми повинні приділяти особливу увагу здоров’ю кожного! Скрізь, де є духовні центри, люди повинні намагатися вирощувати і готувати хороші овочі, виготовляти халву і роздавати іншим. Їжа повинна бути поживною, щоб збільшувалася ваша сила для роботи і щоб розум міцнів. Для виконання карми необхідно утримувати тіло в міцному здоров’ї! Якщо тіло не має сили — як ви будете працювати? Ми повинні їси поживну їжу — щоб тіла були сповнені енергії і щоб мізки краще працювали*!

Мені потрібен світ сильних і здорових людей! Я хочу, щоб люди в цій Світобудові були швидкі як вітер у своїх діях! Я хочу, щоб люди працювали з усією енергією тіла! У цей час світ потребує сміливих, сильних людей!

Ми повинні іти шляхом, що зробить нас сильними! Як цього досягти? Тільки завзятою працею та активністю! Тому так важливо бути діяльними і працьовитими! Подивіться на Бабаджі, Який працює з ранку до вечора, як машина!

Ми повинні покладатися тільки на себе, а не перекладати свою ношу на інших!

Ніхто не повинен припиняти практику карма-йоги! Це — вічний, непорушний Шлях!

Це — факт, що великий вогонь гріхів і печалі горить по усьому світові. Кожний втілений іде крізь цей вогонь і працює в ньому! Смерть танцює перед очима кожного!

Нещастя, що трапляються в цьому світі, неминучі. Тільки той, хто має міцну рішучість до здійснення добра і хто повністю відданий Богові, — тільки той може пережити це!

Тільки той — у безпеці, хто повністю віддав себе у владу Богові!

Ви не повинні робити будь-що, що може зашкодити іншим. Тільки та робота, що йде на благо більшості людей, може називатися істинною кармою-йогою.

Я кажу вам, що ви повинні присвячувати свої час і енергію на благо всього всесвіту! Тільки так ви можете одержати користь! Якщо ви що-небудь робите — робіть це так, щоб було благо для всіх!

Ви повинні бути активними і створити велику міжнародну організацію — більшу, ніж будь-яка, що коли-небудь існувала в історії людства!

Ми повинні рухатися вперед заради духовного піднесення людства!

Відкинувши страх смерті і надію на життя на Землі, ви повинні рухатися вперед! Не бійтеся вогню або води! Коли буде потрібно, ми стрибнемо в Океан! Коли настане час, ми повинні бути готові кинутись у Вогонь! Тому всі ми повинні бути стійкими і міцними! У вас повинна бути тільки одна мета — служити кожній істоті у всесвіті!

Тільки той, хто пильний і витриманий, може мати успіх у житті!

Я не люблю нечесність! Я хочу, щоб кожний був чесним і обов’язковим!

Кожний повинен віддано виконувати свій обов’язок! Ви повинні знати, що вам належить робити, і займатися саме цим. Завдяки карма-йозі людина ніколи не впаде, але підніматиметься вище і вище! Немає поганої або нікудишньої роботи, якщо працювати в належному настрої!

Лідерами повинні бути ті, хто має знання і досвід, хто сповнений чеснот і здатний поширювати це Послання. Їхні слова повинні бути вагомими і мудрими — щоб люди охоче йшли за ними. Лідери повинні бути безкорисливими. Вони повинні бути людьми, що бажають працювати заради духовного піднесення людства! Лідери повинні любити свою країну і присвячувати увесь свій час її духовному зростанню. Вони повинні бути здатними надихати людей. Це — дуже важливо!

Кожний повинен дотримуватися здорового глузду і виконувати свій обов’язок, не чекаючи, поки йому про це скажуть. Виконання свого обов’язку — це найбільше поклоніння Богові, найбільше служіння, найбільша відданість і найбільша аскетична практика!

Ви повинні прагнути до Звільнення і допомагати іншим у їхньому Звільненні!

Бабаджі Незбагненний*

(З Передмови укладача книги “Бабаджі незбагненний”):

До зустрічі... з Бабаджі моє життя було безпросвітним і похмурим. Вважаю, що це відбувалося тому, що Бог ставився до мене так, як я ставився до Нього.

(Але тепер): Ти — Матір і Отець, Ти — Друг і Коханий, Ти — Знання і Багатство, Ти — Усе для мене, о мій Боже!

* * *

У Бога є багато імен, але Він — Єдиний!

Я прийшов віддавати, тільки віддавати! Чи готові ви прийняти? Я даю все, та тільки дехто просить те, що Я справді прийшов вам дати!

Існує тільки одна Істина... Бог — це Істина!

Важка праця приносить щастя, а лінь приносить біль.

Ти роби своє — і тоді Я зроблю Своє!

Ця робота (служіння карма-йозі) призначена не тільки для сьогоднішнього дня. Ця робота залишиться з вами, куди б ви не пішли; навіть після того, як ви залишите свої тіла і перейдете в інший світ — ця робота піде разом із вами! Ви будете винагороджені за це! Який сад ви садите тут, яке насіння ви кидаєте в землю — те ви одержите й там! Це — духовна, а не матеріальна робота!

... Існують (між людьми) зовнішні відмінності, такі, як відмінність міжрасова, але всі людські істоти — рівні! Всі вони — діти того самого Творця!

Руйнування (на Землі) відбуватимуться за двома причинами: тому, що люди — як і раніше — думають тільки про “я” і “моє”, а це — не Шлях Істини і Любові, не духовний Шлях; і тому, що всі хочуть бути “великими”, і ніхто не хоче бути “маленьким”.

Любіть усе людство і служіть йому!

Допомагайте всім!

Будьте щасливі!

Будьте ввічливі!

Будьте джерелами незгасаючої радості!

Пізнавайте Бога і все гарне в кожній особі!

Немає святого, в якого не було б минулого, і немає грішника, в якого не було б майбутнього!

Шануйте всіх людей! Якщо ви не можете шанувати когось... — нехай він або вона піде з вашого життя!

Будьте оригінальними! Будьте винахідливими!

Будьте мужніми!

Не наслідуйте! Будьте сильними! Будьте стійкими!

Не опирайтеся на чужі милиці! Думайте своєю власною головою! Залишайтеся самими собою!

Уся Досконалість і всі Божественні чесноти приховані всередині вас — відкрийте їх світові!

Мудрість теж закладена у вас — нехай вона засяє яскравіше!

Нехай Божа Любов зробить вас вільними!

Нехай ваше життя буде схоже на життя троянди — у тиші вона говорить мовою пахощів!