ТОТ-АТЛАНТ — СМАРАГДОВІ СКРИЖАЛІ

“Я почав проповідувати людям красу релігії й знання.

О народи, люди, народжені на Землі, погрузлі в пияцтві, сні і невіданні Бога! Протверезійте, струсніться од вашої безпутності і чуттєвого заціпеніння, пробудіться од вашого отупіння!

Чому, о люди, ви піддаєте себе смерті, набути ж вам дозволено безсмертя?

Розкрийтеся, зверніться до істинної суті своєї, ви, що заблукали, марніючи у неуцтві!

Віддаліться од шляху неодрадного, прилучіться до безсмертя, раз і назавжди відкинувши в собі пороки!

Благо ви знайдете тільки в Богові, а крім Нього — ніде!”

(Зі звернення Гермеса* до єгиптян)

 

Атлантида — це древній архіпелаг, що зник з лиця землі, складався ж він із двох великих островів в Атлантичному океані — неподалік від Середземного моря. Там жили атланти, які сформували високорозвинену цивілізацію. Та найголовнішою особливістю Атлантиди було те, що там тривалий час домінувала система істинних філолофсько-релігійних знань, яка дозволила дуже багатьом людям швидко піднятись у своєму розвитку до Божественності і завершити таким чином свою особисту людську еволюцію.

Однак згодом духовна культура в Атлантиді виродилася. А все тому, що до влади в країні пробрались агресивні примітиви, що сповідували чорну магію і брутальне панування над людьми, нехтуючи і зневажаючи принципи істинного духовного вдосконалювання. Тоді Бог занурив острови Атлантиди в океан.

Але вищі духовні знання були перенесені Атлантами, котрі досягли Божественності, — до Єгипту та інших країн, де ці знання ще певний час існували, складаючи основу духовної культури тих людей.

 

Про Смарагдові скрижалі*

На початку тексту Тот-Атлант описує причину загибелі Атлантиди: таємні ж бо знання стали надбанням недостойників, які й почали використовувати їх на зло. Також почалися криваві жертвоприношення — і це призвело до того, що серед людей почали масово з’являтися створіння пекла.

Під час загибелі Атлантиди (два острови — один за одним — занурилися в океан по Вищій Волі) Тот-Атлант переправився з групою Атлантів, котрі досягли Божественності, до Кхему (Єгипет) на кораблі.

Споконвічний* при цьому напучував Тота:

“Іди — як Наставник людей! Іди, зберігаючи Учення, допоки — у потрібний час — просвітленість не зросте серед людей!

Сам Світлом* Ти будеш крізь століття прихованим, але побаченим просвітленими.

Для роботи по всій Землі — Ми даємо Тобі силу! І даватимеш Ти її іншим, і відбиратимеш.”

І Тот працював як Представник Споконвічного, бо Воля на те була.

... Про Себе Тот розповідає, як Він колись пройшов увесь Шлях — аж до Злиття зі Споконвічним. І кожен зможе цей Шлях пройти. Та Шлях замислено так, аби були труднощі для тих, хто долає Його: ці труднощі зупинять слабких, етично невартих та інтелектуально неспроможних. “Ідіть! Та не беріть із собою немудрих, нещирих, слабких!” — урозумляє Тот.

Тот подає найпростіші рекомендації для початкової гармонізації системи чакр. Тільки як результат виконання цього — Він обіцяє здоров’я та довголіття*.

На вищих етапах медитативних практик треба поринати свідомістю в Глибини багатомірного простору, пізнавати все там, зокрема і “зоряні світи”, і Світло од Великого Вогню на Шляху в Обитель Споконвічного. Є там й інші “простори”, “на перший погляд — порожні вони, та заховані в них ключі”*.

Також Тот пояснює одну з вищих медитацій — “Храм” та її частковий варіант — “Піраміду”.

Про історію власного духовного сходження Тот оповідає, зокрема й такими словами:

“Одного разу, в часи давно забуті, Я, Тот, відкривши врата, проник до інших просторових планів і вивчив таємниці приховані.

Часто Я подорожував униз темним шляхом у той простір, де завжди палає Світло.

Довго в тім Храмі Споконвічного перебував Я — аж допоки не став єдиноцілісним зі Світлом.”

Згодом Тот утілювався ще раз — як Гермес Трисмегіст (Тричінарождений)*.

* * *

Тот дає духовним шукачам такі напутні поради:

“Зберігайте і всіляко оберігайте наказ Споконвічного:

Відшукай у житті своєму безладдя і знищ його! Збалансуй та впорядкуй життя своє!

Винищ увесь хаос своїх емоцій — і тільки тоді знайдеш ти гармонію у житті.*

Скоряй мовчанням звичку багатослівності.

Спрямовуй погляд завжди до Світла!

Воістину, коли ж ви станете гідні того, — станете ви єдині з вашим Майстром! І воістину, потім станете ви єдині й з Усім*!

Пам’ятаєте заповіді Мої! Зберігаєте їх і реалізуйте їх — і Я буду з вами, допомагаючи і проводжаючи вас у Світло!

Із тьми ти повстань, ставши єдиним зі Світлом!

Людина повинна прагнути стати Божественним Сонцем*.

Іди цим Шляхом — і станеш Єдиним із Цілим!

Світло приходить до тих, хто докладає зусиль. Важким є Шлях, що веде до Мудрості, важким є Шлях, що веде до Світла. Багато ти знайдеш каміння на шляху своєму, багато гір доведеться здолати на Шляху до Світла.

Та знай, людино, що завжди поруч тебе ступають Посланці Світла. Відкрито Шлях Їхній для всіх, хто готовий вступити у Світло!

Вони — Посланці Світла, Вісники Ранку — променіють серед людей. Подібні Вони до людей — і в той же час не подібні до них.

Багато похмурих тіней упаде на твоє світло*, прагнучи погасити тінями темряви світло душі, що жадає вільною бути. Безліч пасток на тебе очікує на Шляху цьому. Прагни ж завжди пізнати Вищу Мудрість! Осягай — і буде тоді Світло пізнане тобою!

Світло — безмежне, а темрява — швидкоплинна. Прагни ж, о людино, до Світла завжди! Знай — щойно Світло сповнить сутність твою, — темрява для тебе щезне!

Відкрий душу Посланцям Світла! Дозволь Їм увійти і наповнити тебе Світлом!

Хай же буде обличчя твоє завжди спрямоване до цієї Мети!

... Відкрий душу, о людино, для всього Всесвіту! І нехай Він “тече” крізь тебе, об’єднуючись із душею!*

Еволюція людини складається з процесу перетворення у форми, які не від цього світу. Росте людина, перетворюючись поступово в безформне, — для життя на плані вищому. Знай же, що ти повинен стати безформним перед тим, як злитися зі Світлом.

Слухай же, о людино, глас Мій, що пояснює тобі про путі до Світла і вказує шляхи досягнення: як ти повинен стати єдиним зі Світлом:

Шукай спочатку таємниці Серця Землі! Шукай Полум’я* Живої Землі! Занурся в сяйво Полум’я цього!

Знай же, о людино, що й ти складна за суттю своєю, як істота з матерії та Полум’я. Дозволь Полум’ю твоєму* — світити яскраво! Стань лише Полум’ям!

Шукай же все більше Мудрості! Знайди її в глибинах Полум’я сього! Знай, що тільки стараннями твоїми Світло наповнить тебе!

Тільки той, хто сповнився Світлом, — той може сподіватися пройти повз стражів, що охороняють Шлях од невартих.

Треба тобі пізнати себе як Світло, готуючи себе для продовження Шляху.

Мудрість прихована темрявою. Та коли, засяявши Душею-Полум’ям, знайдеш ти Мудрість, то станеш Знову-Породженим як Світло. А потім — безмежним за розмірами Божественним Сонцем.*

Стань же Єдиним-Цілим зі Світлом! І будь провідником у світ людей Божественних Настанов і Принципів!

Прагни, о людино, відшукати Шлях великий, що веде до нескінченного Життя, — через образ Божественного Сонця!

... Знай, о людино, що ти — душа! Тіло — ніщо! Душа — ось головне! Не дозволяй тілу своєму бути тобі окутою!

Залиш темряву — і мандруй у Світлі! Навчися залишати тіло своє, о людино, і стань вільною од нього!* Стань істинним Світлом і об’єднайся потім зі Світлом Великим!*

... Знай, що простір, в якому живеш ти, пронизано й Іншими — такими ж Великими, як і Тот. Вони перебувають і всередині тебе. І Вони можуть бути пізнані тобою — у твоєму серці духовному. Та при цьому Вони існують окремо од світу матерії — в Їхній просторовій мірності.

Знай, що завжди й усюди в просторі існує вічна й нескінченна Свідомість. Хоча прихована Вона від погляду поверхневого, та все ж існує Вона.

Ключ до тих Вищих світів — усередині тебе; він може бути знайденим тільки всередині!*

Розкрий врата всередині себе — і будеш ти жити щирим життям!

... Людино, ти думала, що ти живеш... Але знай, що твоє колишнє життя вело лиш до смерті. Бо ж коли ти прикутий до тіла свого, — не існує для тебе життя істинного! Тільки душа, що знайшла свободу од світу матеріального, має життя істинне! Все інше — тільки окови і пута, од яких звільнитися треба!

Не думай, що людина породжена для земного! Хоча вона на Землі і породжена, та вона є — за суттю своєю — світлоподібний дух! Та без знання істинного — вона ніколи не зможе ту свободу знайти!

... Темрява оточує тих, хто прагне народитись у Світлі. Темрява сковує душі... Але тільки той, хто шукає, може мати надію на Звільнення!

Ставай же Божественним Сонцем, Світилом Великим! Виконай це — і звільнишся!

Велике Світло, що сповнює незримо увесь простір, цілком готове допомагати людині! Так зроби ж із тіла свого — світоч Світла, що серед людей світитиме!

... Почуй і зрозумій: Полум’я є джерелом усіх речей, усе суще — то Його прояв!

Прагни ж до Єдності з Божественним Сонцем!

Тримай також помисли свої на набутті єдності Світла з твоїм тілом людським!

Світло є Джерело усього життя; без Великого Світла ніщо існувати не може!

Знай, що суттю будь-якого матеріального предмета є Світло.

І знай, що весь простір заповнений світами всередині світів.

Глибоко під образом Піраміди є ця таємниця Моя. Шукай — і знайдеш її в тій Піраміді, що Я створив.

Наслідуй цей ключ, що Я тобі залишив. Шукай — і вхід у Життя істинне твоїм буде! Шукай його — у Моїй Піраміді, глибоко під нею, і в Стіні.*

Вторю, що саме через Піраміду, Мною створену, ти знайдеш таємний прохід у Життя істинне.

Шукай — і знайдеш там Те, що Я сховав! Знайдеш ти там “підземний вхід” до таємниць, що існували вічно, — задовго до того, як ви людьми стали.

Воістину, знаємо Ми, що ніщо не має значення для вас, окрім зростання, що його знайти ви можете душам своїм. Знаємо Ми, що плоть минуща. Речі, що їх люди вважають великими, для Нас — ніщо. Те, чого Ми чекаємо від вас, — не од тіл ваших, а лиш досконалого стану вас як душ.

Коли ви зможете осягнути, що ніщо, крім розвитку душі, не має значення, — тільки тоді ви зможете звільнитись од усіх пут і стати вільними для роботи у відповідності зі своїм людським призначенням!

Знай: ти повинен прагнути до Досконалості, бо тільки так ти зможеш збагнути Мету!

Знай, що майбутнє ніколи не зафіксоване, але воно визначається вільною волею людською! І можна “читати майбутнє” тільки через ті причини, що породжують наслідки в долях.

Знай, що тіло твоє, якщо буде воно в бездоганному порядку, ніколи не зазнає дотику смерті! Воістину, навіть “випадковість” лише тоді можлива, коли втрачена тобою відповідність твоєму призначенню! Допоки ж відповідність твоя бездоганна, життя твоє не перерветься — і не зазнаєш смерті ти.

... Хіба не знаєш ти, що в Серці Землі — джерело гармонії всього, що на поверхні її існує? Душею ти пов’язаний із Серцем Землі, а плоттю — з її матерією.

Коли ти навчишся зберігати гармонію в собі — тоді зможеш черпати з гармонії Серця Землі. Існувати тоді на Землі будеш ти доти, поки Земля існує, змінюючись тілесно лише в міру зміни самої Землі — не знаючи смерті, в єдності з планетою, перебуваючи в своєму тілі, аж поки тут не щезне все.

... Три якості властиві Богові в його Домі Світла*: Безмежна Могутність, Безмежна Мудрість, Безмежна Любов.

Трьома силами володіють духовні Майстри: перетворювати зло, сприяти добру, використовувати Свою здатність до розрізнення*.

Три якості неминуче виявляють Вони: Силу, Мудрість і Любов.

Три іпостасі Духа творять усе суще: Божественна Любов, що володіє досконалим знанням, Божественна Мудрість, що має всі можливі засоби допомоги втіленим істотам у їхньому розвитку, Божественний Сила, якою володіє та Єдина Споконвічна Свідомість, суть Якої — Божественні Любов і Мудрість.

Темрява і Світло — єдиної природи, відрізняються лише зовні, бо обоє походять од єдиного Джерела. Темрява — хаос. Світло — Божественна Гармонія. Темрява перетворена — це Світло.

Це, діти Мої, ваша мета в бутті: перетворювати темряву на Світло!

Відринь своє тіло, як учив Я тебе!* І йди до меж глибинних, прихованих!”