Божественні Вчителі — про Себе

Зміст

Сатья Саї

Я безмежно люблю Сатья Саї! Саме тому я навчилася в медитаціях відчувати себе Його частиною. А коли Він говорить зі мною — то відчуття нескінченної Любові-Турботи мого Вселенського Отця не полишає мене!

— Бабá*, як може людина навчитися мислити так, як мислиш Ти?

— Не можна отак просто викинути все з голови і замінити Мною, Моєю Свідомістю…— тоді вийшов би біоробот, маріонетка. Ні, потрібно виростити власний інтелект, власну здатність мислити так. І тільки потім — ця здатність мислити саме свідомістю* з’єднується з Моєю Божественною Мудрістю!

Так і відбувається розвиток душі. Спочатку людина повинна вчитися бути любов’ю і рости як любов. Потім вона вчиться дарувати свою любов Мені. Так — поступово — і освоюється Злиття зі Мною.

Якщо ж у людині ще немає любові... — то їй просто нема чим злитися зі Мною!

А потім до любові додається аспект сили.

І коли ти всі сили душі даруєш, віддаєш тільки служінню Мені* — тоді починаєш учитися Злиттю з Моєю Всемогутністю. Це — дуже поступовий процес...

Так само поступово можна навчитися в Мене і Божественному мисленню.

Адже буття в Мені — це буття Мною! І перебіг, і суть твоїх думок повинні відповідати цьому. Пропоную освоїти широкомислення — думки течуть легко, вільно, плавно і спокійно, із Глибини проявляючись на фізичний план. І тоді можна охоплювати свідомістю не тільки ліси, поля, ріки, озера з їхніми мешканцями, але й країни, континенти, нації і співтовариства людей, відчуваючи одночасно всіх разом, і кожного зокрема.

Так, треба навчитись у Мене — і любити, і мислити, і діяти! Нижче “я” потрібно якраз замінити Вищим “Я” — твоїм Істинним, Божественним “Я”, Що єдиносутнісне з “Я” Вселенського Бога!

… Причому це, насправді, — не кінець Шляху. Кожний, Хто став зі Мною Єдиним, продовжує розвиватися вже в Мені, вирощуючи та вдосконалюючи Своє служіння — служіння еволюції свідомостей у всесвіті.

Ті з Нас, Хто приходить на Землю, втілюючись, відрізняються Один від Одного. Але не тим, що Хтось “головніший” або, навпаки, менш значимий… Відмінності — у тому, що Одні подібні до паростків, що тільки-тільки звелись над поверхнею з безмежної Основи — з Океану Творця, Інші ж подібні до потужних величними дерев, які виростають уже дуже давно.

І все-таки, яким би не був великим Кожний, Хто виходить з Мене, Він — усього лише маленька Частка Великого Цільного Споконвічного Океану!

… Аватарам завжди є що сказати людям: адже Вони — прямі Потоки Божественної Енергії із Творця.

… Я розповім тобі про те, як живуть Ті, Хто став Єдиним з Отцем. Вони живуть, допомагаючи людям пізнавати їхню Вищу Природу. Вони живуть, проявляючи Отця. І Кожний — учиться допомагати...

Я теж учуся...

Ширді Саї Бабá був Святим лише для небагатьох людей, які були поруч із Ним своїми тілами.

Сатья Саї Бабá став близьким мільйонам людей на Землі. Багато хто з них ніколи не бачив Мого тіла, але Я, проте, став реальністю їхніх життів.

Коли Я був хлопчиком Нараяною, Я говорив тільки з тими, кого бачили очі Мого тіла. А зараз — Я реально допомагаю безлічі Моїх відданих послідовників, які живуть у тілах дітей, дорослих і старих. Любов Сатья Саї до них — і їхня зустрічна любов до Сатья Саї — у мить! — з’єднують Мене з кожним, наче струм: людина натискає кнопку, запалюючи лампочку любові, — і Мій Струм тече до неї!

Я роблю це в будь-яких куточках Землі, відстань більше не має для Мене значення. Я приходжу до них так, що вони чують Мій голос, бачать Мене. Я миттєво реагую, коли їм терміново потрібна Моя допомога, — і переспрямовую туди частину Моєї Сили. І там відбуваються дива. Це — реальність взаємин людини і Бога!

Я тільки вчився цьому. Робить це не тіло Сатья Саї, це робить та Частина Мене як Свідомості, Що є присутньою і працює у Творенні, і Вона — величезна!

Я також зціляю тіла Моїх відданих послідовників, керуючи руками лікарів під час операцій. Я пишу книги з тими, хто робить це для Мене. Я просто співаю бхаджани* з тими, хто поки ще нічого більше не вміє.

… Я легко проявляю Себе на різних рівнях ущільненості свідомості.

От дивися: Я — зростом зі звичайне тіло людини... — Бабa показує Себе, що повільно прогулюється осінньою доріжкою в парку, де відбувається розмова: Він іде, як на даршані: жовтогаряче одіяння, густе темне волосся, його, здається, можна поторкати руками.

Або Я можу ввійти у твоє тіло... — і Сатья Саї дивиться на повільно падаюче з дерев листя з очей мого тіла; потім Він ворушить моїми руками...

Потім Він виявляє звичне нам при спілкуванні з Ним Своє Обличчя — розміром у половину висоти величезних дерев парку... Його Обличчя складається зі Світла-Любові, Світла-Ніжності, а Руки здатні взяти на Долоні будь-яку душу на планеті і довідатися про неї все...

— А от Я — Вселенський!… — і Сатья Саї з’являється Величезним Махадублем, що виходить із Океану Споконвічної Свідомості.

Брахманічна Частина Мене така велика, що Я можу бути — скрізь, де це необхідно.

Дуже важливо навчитися жити, будучи вільним від тіла свідомістю: любити, чути, сприймати, говорити, діяти!

Бути і діяти з Океану Бога-Отця — тут, у світі матерії, — можна тільки з Великої Любові до Його дітей. Це і є той стан, у якому Бог приходить у цей світ!

Причому для того, щоб будити серця людей, необхідне також... Божественне терпіння!

— Розкажи, будь ласка, про Божественне терпіння. Як його набути?

— Терпіння — це опора спокою, основа справжнього вміння творчо працювати. Чим більшим терпінням володіє людина, тим більшого вона може досягти у всіх галузях життя і, звичайно ж, — у пізнанні Мене.

Терпіння не повинне бути пасивним: що користі просто “терпіти”, нічого не роблячи? Ні, сьогодення терпіння — це активний стан.

Треба терпляче, крок за кроком, виправляти в собі всі скривлення душі, коригуючи себе відповідно до етики Бога. В процесі такої роботи і виробляється Божественне терпіння.

Терпіння також необхідне для розуміння інших людей. Потрібно навчитися розуміти інших людей! Без такого розуміння неможливо допомагати людям!

Я розумію кожного, хто звертається до Мене. А Моє Розуміння породжує довіру Мені. Довіра — це основа віри. Істинна віра проявляє себе як повна довіра Мені.

Довіра Мені народжується і росте тоді, коли людина звертається до Мене, причому не тільки в хвилини відчаю і безвиході, але завжди: в печалі і в радості, в роботі й у відпочинку, коли хвора і коли здорова. У процесі постійного спілкування і взаємодії душі зі Мною народжуються взаєморозуміння і довіра, формується істинна віра, заснована на власному досвіді і знанні.

Кожний може наповнити Мною своє життя тією чи іншою мірою. Це так просто: потрібно тільки відкрити своє серце і запросити в нього Мене! Ще потрібно навчитися ставити Мені питання. У Бога теж є Божественний Етикет: Я не приходжу туди, куди Мене не кликали, і не відповідаю на непоставлені запитання. Дотримуючись Закону свободи волі, Я не втручаюся без потреби в людські життя.

… Любов — багатогранна! Ти можеш пізнати різні її аспекти: любов-дружбу, любов-турботу, любов-ніжність, любов-повагу і благоговіння... А тепер — з’єднай все це разом!

І дружба нехай буде без залежності, турбота — без прихильності, ніжність — без бажання володіти...

Любити — це тільки дарувати, віддавати, променіти Світлом Любові, бути Любов’ю в усій Її повноті, чистоті та прозорості!

Також — стеж за Мною, за кожним Моїм рухом, за кожним “шерехом думки”! Я спрямовую тебе й усіх вас! У тому числі — через дії різних негідників...

Замислись: яка ваша мета? Відповідь проста й очевидна: цілком і повністю стати Мною!

Стати Мною, бути Мною — що може бути вище цього? У Моєму Бутті — все те Найвище, про що може тільки мріяти людина!

Пояснюйте це людям! Розкривайте перед ними цю Мету в усій її сяючій величі! Нехай кожний зрозуміє, що Бог — не хазяїн-узурпатор, але в Ньому — найвища Свобода кожного, про яку більшість людей навіть і подумати поки що не в змозі!

Спочатку людина, що присвятила своє життя Мені, повинна пізнати, як це — бути Мною.

Потім вона повинна прийняти безумовне рішення пожертвувати тим життям, яким вона жила до цього, — заради того, щоб прийти до Життя в Мені в усій повноті. Такому щирому і цілеспрямованому шукачеві допомагаю Я.

Поступово він повинен відкидати свій старий спосіб життя і перетворювати своє життя — на те, яке розкриваю перед ним Я.

Коли в нього не залишається нічого в житті від устремлінь нижчого “я”, а є лише Я — тоді він воістину стає Частиною Мене.

Бог не може подарувати Себе тому, хто не рветься до Нього всією душею!

У кожному, хто прагне до Пізнання Мене, повинна загорітися велика спрямованість до Мене — в Океан Моєї Любові! Я хочу від людей зовсім не абиякого пам’ятання про Бога!…

Кожний, хто прагне до повноти Богопізнання, повинен поставити за головну свою Мету — Мене! Медитація приносить істинні плоди тоді, коли любов загоряється так, що між тобою і Мною не існує вже перешкод! І тоді — уже не існує більше твоєї окремості!

Істинне Богопізнання починається тоді, коли полум’я твого серця стає часткою Божественного Вогню. Тільки коли ти стаєш Вогнем Любові — тоді ти можеш пізнавати головну Суть себе, Яка і є Бог в аспекті Творця!

— Як можна успішніше запалювати в людях таку любов?

— Вогонь запалюється від вогню...

Моя палаюча Любов, доторкаючись до серць утілених, полум’янить душі!

Потрібно підводити людей до того порога, де кожний торкається Мене! І кожний нехай залишається тут зі Мною — сам-на-сам.

І якщо душа, що доторкнулася до Мене, продовжує світити і для інших — це і є істинне горіння!

Той, хто вийшов проповідувати Мене й ім’я Моє, повинен робити це навіть у пустелі: аби навіть хтось один, випадково потрапивши туди, почув голос, що лунає.

У вас і, зокрема, у тебе — ситуація дещо інша, і ти про це знаєш.

Я люблю тебе, сину Мій!

Твій глас — це не глас волаючого в пустелі, і вже багато хто чує його!

Ти — воістину Сівач, що вийшов сіяти! Я дякую тобі і благословляю на нові подвиги заради Мене!

Обитель Моя — для небагатьох! Вона — для тих, перед ким Я голову схиляю, для тих, хто не заради себе, а заради Мене кладе своє життя! Оце — головний критерій!

Я — завжди серед вас! Мою Любов кожний може відчувати скрізь!

Я дарую вічну Свободу тим, хто так, як ви, сподівається на Мене! Я запрошую всіх до Моєї Обителі — але кожний має свій час, що потрібен для реалізації цього Шляху. Для когось це — 100 або навіть 1000 втілень. Для іншого — цей термін може бути скорочений до одного року або менше. Переважно це залежить від того, як і на кого він сподівався, попереднього разу перебуваючи на Землі.

Нехай кожний тут і зараз відчує динаміку потоку еволюції свідомостей: це ніби одні частини води в болоті протухають, водночас у деяких бистринах інші частини води, обганяючи одна одну, вириваються уперед!

— Ти говорив нам, що незабаром покинеш тіло, підеш із земного плану. А Твої послідовники, яких мільйони, — як будуватимуть Твої взаємини з ними?

— Я залишуся з кожним, хто довірився Мені. Я продовжуватиму вести їх по життю, вести до Моєї Обителі — Споконвічного Океану Вселенської Свідомості. Я говоритиму з ними і через вас. Багато разів Я перевіряв чистоту і силу любові ваших сердець, надійність ваших рук. І тепер Я знаю: ваші руки — це Мої Руки, ваші серця — це Моє Серце! Благословляю вас продовжувати Мою справу на Землі!

Світлом Моїм наповнюйте душі, щоб вони воскресли до життя в Любові!

Я випромінюю Брахманічне Світло через ваші Атмічні Махадублі, Вони — як Світловоди!

Шари Абсолюту — ваш “одяг”, і ви живете під ними!

Завжди усвідомлюйте свої нові Атмічні Тіла* — на Повен Зріст! Ними — потрібно навчитися жити, і в міру цього тіло фізичне обожнюється, відбувається перенесення керівного центра душі в Параматман — в “Я” Бога!

Можлива повна свобода від тіла, коли воно буде відділене від свідомості через смерть. Але можлива й інша свобода від тіла — настільки ж повна! — і без його смерті; саме для цього потрібне пророблення тіла Свідомістю Творця...

Люди, Які навчилися бути Океаном, — Вони живуть, з’єднані з Нескінченністю Мене…

Заради завершення повного перенесення самовідчуття у Творця — необхідні не тільки етична чистота та цілковита відданість, але необхідно також енергії тіла довести до Його стану. Плюс — уміння жити в “тотальній реципрокальності”, бо Творець якраз реципрокальний індивідуальному “я”.

Тож нехай усі твої мрії і помисли стануть Моїми!

Нехай усі твої устремління стануть Моїми!

Нехай усі твої рішення стануть Моїми!

Нехай уся твоя любов стане Моєю Любов’ю!

Нехай усі твої дії стануть Моїми!

Нехай усі твої бажання стануть Моїми бажаннями!

Нехай усе твоє життя стане Моїм!

… І не думайте про гроші, які “нізвідки взяти”!

Ісус на Землі не мав нічого і не завжди знав, що їстиме і де спатиме разом зі Своїми учнями. Але це не заважало Йому робити Його головну справу...

І Крішна, після битви, не міг похвалитися земними благами: вони йшли, не маючи нічого, крім пам’яті в тисячоліттях… І, приймаючи смерть тіла, Він був настільки ж багатий, як і Ісус, Котрий приймає смерть на хресті: Вони були багатшими од усіх, бо віддали Мені не тільки Себе, але справами Своїх Життів змінили історію Землі — і душі дотепер течуть по Їхніх Руслах в Мене!

Тепер — черга за вами!…

 

Зміст