Божественні Вчителі — про Себе

Зміст

Птахотеп

Ми йдемо по дорозі серед полів, плаваючи свідомостями у величезному Махадублі Птахотепа, заповнюємо собою Його Вселенську Форму, зливаємося з Ним. Високо в небі над хмарами — Його Особа. Він вільно пронизує Собою твердінь землі, виходячи зі споконвічної вселенської Глибини — з Обителі Творця. Міць, Велич, абсолютна Чистота і Прозорість, найтонше Світло Любові — так виявляє Себе Своїм втіленим учням Птахотеп!

Зміст роботи з Махадублями Божественних Учителів полягає в наступному:

Коли ми заповнюємо свідомостями величезну форму Махадубля — ми ростемо кількісно. А зливаючись із Учителем і розчиняючись у Ньому, відчуваючи себе Ним — привчаємо себе до Його Божественного стану. І це перетворює свідомості якісно, стоншуючи їх. Так оптимально здійснюється процес “кристалізації” свідомостей на вищих щаблях духовного розвитку.

Для душ, що не мають такого досвіду роботи від минулих втілень, це — досить повільний і важкий процес, бо нові стани не знайомі свідомості, а тому і не звичні.

Більше того, як пояснював нам Птахотеп, потрібна ще й поступова адаптація нервових клітин тіла до якісної зміни свідомості. Їх потрібно якраз повільно привчати до цього, швидко це не відбувається. А якщо форсувати — можуть відбуватися в організмі енергетичні “поламки”.

Щоб полегшити учням це завдання, Божественні Вчителі можуть до деякої міри ущільнювати частини Своїх Махадублів. Махадубль тоді стає континуумом, що перетинає відразу кілька еонів. Виходить на одному боці Махадубля зручна для входження в неї ущільненість, а на іншому — Споконвічна Свідомість. Це і є Лоза, за відомим виразом Ісуса Христа.

Птахотеп починає розмову:

— Сьогодні Я розповім вам про Намір Бога.

Я є одним із Проявів цього Наміру.

Він виходить із Глибин Творця й несе в світ Творення Його споконвічну Волю — ту, відповідно до якої був створений весь цей світ.

Здатність творити чудеса виникає із цього Наміру. Намір Бога створює у всесвіті цілі світи — і за таким самим принципом відбувається створення кожного менш значного за розмірами матеріального об’єкта; різні лише масштаби цих процесів.

Намір Бога абсолютно незалежний, тобто не підданий якому-небудь впливові “виявленого” світу: адже Він бере початок саме в Споконвічних Глибинах Абсолюту. Тому, щоб проявляти істинний Намір, необхідно бути повністю вільними від прихильностей нижчого “я”.

Здійснення чудес Аватаром — це дії Його Свідомості із Злиття зі Споконвічним. Шукач Бога теж знаходить здатність творити чудеса, але лише коли він навчається саме жити у Вищому “Я”.

— Птахотепе, а Ти не міг би розповісти нам хоч трохи про те, як Ти жив, втілившись востаннє на Землі?

— Я тоді народився й виріс у родині правителя країни. Мені було призначено стати духовним лідером того народу, формувати і спрямовувати шлях його духовного розвитку. Я був Посланником Божественних Наставників, що пришли із заданою метою. Для Моєї Місії* був визначений лише загальний напрям, а приймати конкретні рішення, виробляти план дій Я повинен був Сам, виходячи з поточної ситуації.

Моє дитинство протікало без яких-небудь негод. У здоровому і чистому оточенні поступово росло тіло і розвивався розум.

В 11 років Мені випало пройти першу посвяту і перейти від життя просто зростаючої дитини — на рівень, де Я вперше в тому втіленні повинен був зіткнутися із серйозними знаннями.

Ця посвята почалася зі знайомства із книгами. Це були записи, зроблені духовними шукачами, які жили раніше. Я читав опис їхніх досягнень і їхнього міркування про світ — і це легко давалося зрозуміти Моєму розуму, бо було відоме Свідомості.

Я-Підліток читав праці мудреців і, завдяки досвіду, що містила Свідомість, бачив, яку саме частину Шляху кожний з них зміг пройти, але також розумів і те, що Кінцевої Мети вони не досягали.

Для Мене це не було навчанням у повному розумінні слова, скоріше згадуванням, формулюванням для розуму чогось уже відомого, що зберігається в глибинах Свідомості. І Мені також необхідно було довідатися, які образи, поняття склались у світогляді того народу.

Освоївши цей початковий щабель як платформу для наступної роботи, Я повинен був всю подальшу діяльність планувати і вибудовувати Сам, відповідно до Наміру, з яким Я прийшов у цей світ.

Спочатку Мені треба було вступити в контакт із жерцями та місцевою знаттю, щоб установити необхідні в майбутньому зв’язки. У чомусь Я навіть пригравав жерцям, дозволяючи їм “наставляти” Мене, навчати певним ритуалам. Але Я ніколи не сприймав їхнього наставляння всерйоз, бо світ Істинного Буття був завжди відкритий Моєму поглядові. За Своїми плечима Я відчував Джерело Сили і Знання, у порівнянні з Яким звичаї і ритуали жерців виглядали як нікчемне копирсання занурених у свої турботи комах, нездатних побачити навколо сонячне світло, що заливає все. Вони були більше стурбовані дотриманням сформованих ритуалів, які перейшли до них від попередніх поколінь, ніж спробами відірвати свій погляд від “земного” і звернути його убік Нескінченного Світла. Для Мене ж — життя завжди було Життям у цьому Світлі. Утягуючись у справи на фізичному плані, Я ніколи не відривався від істинного Буття і ніколи не потрапляв у тенета ілюзій матеріального життя.

На певному етапі, щоб забезпечити Собі свободу дій, необхідну для здійснення Моєї Місії, Мені треба було зробити “переворот” у релігійному устрої суспільства. Я припинив тоді офіційну підтримку жерців з їх “заболоченими” підвалинами і проголосив нову релігійну доктрину в країні.

Мене підтримали воєначальники (бо вони орієнтувалися передусім на керівника країни) і верхівка знаті, частина якої не цікавилася реально релігійними питаннями — вони просто пішли за яскравим, сильним лідером; іншу частину знатних і освічених людей Я захопив Своїми ідеями.

Я проголосив тоді принцип Єдності, Єдиного Початку всього. Я говорив, що, подібно тому, як правитель країни управляє своїми підданими, і його керівництво забезпечує благополуччя і процвітання націй, — так і Єдиний Початок управляє всім світом.

Щоб зробити цю ідею доступнішою для простих людей, Я викладав її на прикладі “піраміди” суспільного устрою, в якій є різні соціальні верстви, а її верховний правитель обдаровує людей, що заслужили того, дозволяючи їм піднятися на наступний рівень, наближаючи в такий спосіб до себе. Точно так само, говорив Я, і все в світі перебуває на різних рівнях сходження до Єдиного Початку, Що керує всім, всіх опромінює Своїм Світлом, всьому дарує життя.

І коли Я перебував у Своїх білих вбраннях серед безлічі тих людей, що зібралися, сидячи на троні або стоячи на підвищенні, то сіяв на них Світлом з Обителі Єдиного Початку, показуючи їм Своєю Свідомістю цей Початок, персоніфікуючи Його для них.

Я вчив, що, незважаючи на різне становище в суспільстві, всі люди рівні перед Єдиним Початком, що життя всіх істот підпорядковані одній цілі — просуванню до Єдиного Початку, і що всі вони повинні коли-небудь досягти Його і влитися в Нього. Всі рівні перед Ним і лише перебувають на різних щаблях сходження.

Я вчив, що обов’язок кожного — трудитися на тому щаблі, де йому випало жити, а також допомагати в цьому іншим, що кожний, завдяки своїй праці і праведності, коли-небудь підніметься на більш високі щаблі і, зрештою, увіллється в Єдиний Початок усього.

Так Я вчив людей дивитися на все довкола з нових для їхнього світогляду позицій — позицій Єдності всього.

За час Мого правління в країни не було масштабних воєн із сусідами. Бог забезпечував умови мирного існування для успішнішого впровадження нової релігії серед народу.

І ті, хто прийняли Моє Вчення, вже не дивилися на чужоземців, як на чужинців. Вони дивилися на приїжджих з інших країв як на рівних собі, що йдуть теж до Єдиного Початку, і раді були поділитися цими своїми знаннями з будь-якою людиною.

Так Я провів те втілення, живучи тілом на Землі, а Свідомістю — в Обителі Єдиного Початку, світячи Його Світлом на людей, даруючи Його їм.

— Скажи, будь ласка, є чи зараз хтось ще, крім нас, хто працює з Тобою?

— Так. На півночі Аравійського півострова є багато людей, які добре Мене знають.

— Вони — м’ясоїди?

Птахотеп у відповідь показує велике листя, схоже на листя салату чи капусти.

— Я закликаю їх їсти ось це. Там є люди, які їдять це листя, стоплюючи їх в олії з рисом — на кшталт голубців. У тушкованому вигляді — це такі ласощі! Є громади, які цим і харчуються, плюс, зрозуміло, — різні сорти винограду та інші рослинні і молочні продукти.

— А в Єгипті ще що-небудь залишилося від тієї духовної культури, що там була у Твої часи?

— Ні. Там — гарний потенціал, але м’ясоїдство не дозволяє людям далеко просунутися. Там є суфійські школи, де намагаються викликати стани, подібні до сп’яніння, щоб відключити манас. Але ви самі розумієте, що це — не те.

… А тепер вислухайте уважно те, що Я вам зараз маю намір сказати.

Ви зараз усі дозріли до прийняття на себе місії служіння Богові на Землі. Нехай ніхто не вважає себе маленьким або нездатним! Я — Єдиний, що володіє Безмежною Силою — діятиму через вас. Я через вас здійснюватиму на Землі План Єдиного Вселенського Бога з прискорення еволюції душ на Землі!

Більші і менші душі Я залучатиму до реалізації цього Плану. Головним критерієм для відбору є любов до Бога і бажання служити Йому. Кожному буде ввірена справа за його можливостями.

Я починаю діяти через ваші тіла, розширюючи Промінь Світла Істинних Знань! Це буде схожим на ланцюгову реакцію, коли від кожного наступного запаленого серця все більша кількість людей спрямується в Мене.

Амінь! Хай буде так!

 

Зміст