Божественні Вчителі — про Себе

Зміст

Лао-Цзи

— ... Так, древня китайська цивілізація — це одна з тих значимих культур Землі, про які людство ще зберігає пам’ять. Її розвиток — від її джерел — спрямовувалося Аватаром Хуана-Ді.

Велике і Неподільне Ціле — Бога в аспекті Споконвічної Вселенської Свідомості — люди стали саме з тих пір іменувати як Дао.

Дао — вище всього і в глибині під усім.

Воно — за межами розуміння пересічного розуму, але може бути збагненне розвиненою свідомістю.

Єдине Дао — Воно є Найвищим, Щонайнайтоншим і Блаженне, не поділюване на чоловіче та жіноче, на ліве і праве, на більш чи менш досконале.

Воно — творить. Воно — проявляє Собою Споконвічну Суть усіх речей і явищ, але не є ними.

Дао — всюдисуще.

Усе в світі матерії має межі, Дао ж — безмежне і нескінченне в часі.

Тільки ті, хто присвятив Його збагненню все своє життя і перебуває в любові та спокої, — можуть осягти Споконвічне Дао!

Спокій Дао — є рушієм усієї Світобудови.

Океан Дао дарує Спокій тим, хто кориться Йому всім своїм єством. Він занурює і розчиняє в Собі. І тоді — “тебе нема”, є тільки Дао, і ви сповнені Ним!

Тисячоліття проходили і проходили..., а вчення про Дао і про Шлях Його збагнення залишалося живим!

— Ти говорив, що був учнем Хуана-Ді?

— Так… Одного разу настав і Мій час підійти так близько, що Я почав бачити Його… Я зміг стати тишею і спокоєм такою мірою, що став чути Його. Хуан-Ді почав говорити те, що Я записав, і що тепер іменують “Дао-Де-Цзин”…

— Розкажи, будь ласка, як Ти вчився?

— Є щабель, з якого розвинена в минулих втіленнях свідомість одержує безпосереднє керівництво від Дао. Є стадія розвитку душі, коли Вчення Безсмертних може бути не тільки сприйняте на словах, але й втілене в житті.

Таке було Моє останнє втілення. Я тоді прийшов на Землю, щоб оновити і розчистити від наносного — Вчення про Дао і залишити це знання людям.

— Легенди про Тебе розповідають, що Ти був філософом, істориком і хранителем древніх архівів, що Ти потім вийшов у відставку і став подорожувати, що стражник на межі зупинив Тебе і не пускав далі, поки не викладеш Ти Своє Вчення письмово. Це — так?

— Так. Як і будь-який, Хто Досяг, Хто перетинає межу життя-смерті зі світу втілених істот і переходить до життя в Дао, — так і Я повинен був залишити Послання людям.

… Ще до того, у попередньому житті, про яке ви знаєте, Я був учнем Хуана-Ді за одного з Його Великих Утілень.

— Можна Тебе попросити розповісти про Хуана-Ді, про те, як Він учив?

— Як учить Бог? Хіба ти не знаєш?… Він указує Шлях — а потім створює перешкоди, які треба перебороти. Він учить тонкості — а потім пропонує зміцнювати силу. Він пропонує усвідомити себе — а потім показує, що тебе нема, а є тільки Дао... Тихенько і м’яко, як ніжний спокій океану — Він охоплює тебе і занурює в Себе з головою. У тиші і Безмежності тоді — не залишається тебе! Тоді — немає більше нічого, крім Дао — Всепроникаючого, Нескінченного!… І над Океаном Дао — Світло, що має Імена і Форми... Одне з цих Імен — Хуан-Ді. Але Їх — безліч, як променів у Сонця. Серед них є й Лао-Цзи.

— Отже, Ти говориш, що бачив Його, як такого, що живе в тілі?

— Я бачив Його — і таким, що жив у тілі, і таким, що зникає, і таким, що проявляється знову. Так, Я бачив Його! І Я чув Його слова, що злітають із губ, чув Його звучні слова в глибині духовного серця, чув Безмовність Його Тиші в Глибинах Дао.

— Ти не міг би розповісти ще про Нього?…

— Це — дуже давні картини з життя Піднебесної...

Світанок у горах... Ріка Хуанхе несе свої води в море, що називається тепер Жовтим. Знаєш — чому? Золоте Світло сяйва Слави і Величі Хуана-Ді відбилося в ньому — і води наповнилися жовто-золотим сяйвом...

Палац Хуана-Ді... Він — за формою — подібний до величезної багатоступінчастої піраміді. Широкі майданчики-тераси на кожному рівні піраміди уможливлюють обхід навколо споруди. Але, щоб піднятися на наступний рівень, потрібно пройти через ворота, що охороняються стражами, — у внутрішні покої. Там — з них — прохід далі, на наступний щабель. Люди, що не досягли певного рівня розвитку свідомості, не допускаються на вищі щаблі.

У Своїх внутрішніх покоях верхнього щабля — Хуан-Ді приймає Своїх найближчих сподвижників і учнів.

Перший же щабель призначений для багатолюдних зборів. Величезні ворота відкриваються назовні — і через них виходять урочисті процесії, коли відбуваються церемонії.

У ті часи Хуан-Ді дарував Піднебесній не тільки Вчення про Дао, але й знання для світу матеріального: ієрогліфічний лист, математику і астрономію, включаючи обчислення часу і календар, багато що з медицини. Все це стало надбанням народів. Також Його наставляння про чесноти і порядок — стали основою благоденства на століття.

… Тихо тече ріка Хуанхе, гори свої вершини з небом з’єднали, а міцною основою для них є сама Земля... Подивися в Очі Хуан-Ді — і довідаєшся про більше...

Є вічне і незмінне Вчення Бога. Є Безмежне Дао. Все, що створено Дао, приходить і відходить, а Дао залишається… Його не можна описати за допомогою слів, але є ті Безсмертні, які пройшли Шлях і пізнали Дао!

— Скажи, Лао-Цзи, у Тебе є Свої місця сили?

— Так, є. І чимало! Найбільше — в Китаї, але не тільки. Я опікую зростання безлічі душ протягом століть. Я люблю мистецтва, Я — Заступник тих, хто рухом вологого пензля по папері змушує глядача зупинитися, затамувавши подих, і вдивлятися в те Непроявлене, що оживає на папері в тому місці, де малюнок залишив порожній простір. Я радуюся ритму віршів, у яких причаїлася тиша. Я — Хранитель традицій спокою, гармонії і краси. Спокій і любов є основою праведного буття!

… Незабаром багато що зміниться в Китаї...

— Як нам вийти в Китаї на людей, зацікавлених у наших знаннях?

— Через європейців та американців, які шукають древні знання Китаю. Через них відкриється вихід на тих людей, з якими Я хотів би вас з’єднати.

— Що-небудь порадиш для нашого нового сайту, присвяченому Дао?

— Було б добре з’єднати його лінками з відповідними серйозними англомовними сайтами. Тоді уможливиться вихід на тих людей, про яких Я кажу.

— Чи даси які-небудь настанови початківцям?

— Щільне і грубе несе руйнування, старіння й загибель. Спрямуйтеся в усьому — до гармонії і стоншення свідомостей! Подібне до тендітної і ніжної квітки, лагідного вітерцю, прозорих струменів води — прекрасне у Проявленому! І людина повинна навчитися не порушувати цю гармонію — грубими дотиками!

Потім варто звільнити та очистити в серці своєму, а потім і в усьому тілі своєму — вмістище для Дао!

Треба навчитися служити Дао як Де, а не тільки тілом! Це є властивістю Тих, Хто Досяг.

Довершеномудрі — тихо оповідають світові про велич Дао!

Шукаючі — слухають у тиші душі й зростають у пізнанні та любові!

Щонайнайтонше має найбільшу силу творити й одухотворювати!

Уподібніться Щонайнайтоншому — і тоді обіймете все Ціле!

Тепло Великого Сонця розтоплює залишки нижчих “я” — і Світло Любові вільно починає проходити крізь тіла тих, хто занурив себе — як свідомість — у Дао! Потім Безсмертя Дао проростає крізь тіла — у міру співрозчинення Свідомостей у Споконвічному Дао і діяння із Нього як Де. Це подібне до розквітлого персика: голі гілки, що увібрали весняну течію життя, покриваються прекрасними квітками! Так і Дао проростає крізь тіла, проявляючи Собою Спокій, Світло і Мудрість Глибин — у світ. Укоренившись у Глибині, росте Древо Любові — і у свій час розцвітає, даруючи світові пахощі Істини!

Слухай у тиші, як піднімаються блаженні струмені Світла Божественного Життя!

Дозволь Дао проявити — тут — Себе! Недіяння тебе є діянням Дао!

Пізнай Велику Межу, за якою немає меж! “Дно” створеного світу є лише “Завісою” світу Глибин, що — нескінченний…

 

Зміст