Божественні Вчителі — про Себе

Зміст

Хуан Матус (дон Хуан)

— Велика кількість людей на Землі, лише поверхово стикнувшись із релігією, своїм “обов’язком”, своїм “релігійним обов’язком” уважає лише плач.

Але духовний воїн не плаче і не скиглить, він не зайнятий тим, що жаліє себе. Він бачить свої недоліки і — в ходу бою! — усуває їхній раз і назавжди!

Коли очі спрямовані тільки на пошук своїх недоліків і на власну недосконалість, тоді ми втрачаємо можливість виконувати дійсно серйозні справи (допомога людям, робота над собою).

Треба вміти відривати увагу від власного “я” — і дивитися на Того, Кого ми любимо! Треба вчитися жити і діяти — на Його прикладі! І виконувати Його завіти!

Треба просити Його допомогти тобі зрозуміти твої помилки і виправитися — але варто пам’ятати, що дуже багато залежить саме і тільки від тебе.

І найголовніше — треба змінити своє ставлення до того, що відбувається, якщо воно не є сприятливим. Треба вчитися дивитися на це — з Його позиції, тобто з позиції Еволюції Вселенської Свідомості і духовного зростання індивідуальних свідомостей на Шляху до Нього.

… Знаєш, наприклад, як навчитися мистецтву досконалого керування матерією? Це — дуже просто! Треба навчитися сміятися!

Я люблю сміятися! Хочеш, Я розповім про сміх Нагваля?

Духовний воїн із самого початку повинен учитися сміху Нагваля: він сміється над своїми пороками так, що вони лопаються наче мильні бульбашки, — лопаються разом із роздутим відчуттям власної значимості!

Багато хто думає, що зброя робить людину сильнішою. Це не так! Сміх робить людину сильною! Сміх Нагваля перетворює оболонку “я” — на ніщо. Залишається додати тільки спокій і любов — і тоді… є тільки нескінченна, текуча, вільна свідомість…

Пошук “особистої сили” — це просто “гачок”, хитрий прийом, за допомогою якого Єдина Сила* може “піймати” і провчити того, хто “тугий на вухо”, коли йому кажуть про Любов… або про Ніжність...

Якщо він не вчиться цьому у Сили — його справи кепські…

Є закон: Сила не належить нікому, тільки ти можеш належати Силі.

Сила — просто є, і Вона — Сила Любові.

Коли ти знаходиш Свободу, ти просто зливаєшся з Нею в Єдине… Твої бажання і Бажання Сили тоді збігаються, твій вибір і Вибір Сили — стають тотожними…

Той, хто намагається… “розпоряджатися” Силою на свій розсуд, — попадає в Її пастку. Сила “ловить” його за це бажання — і він стає слухняним Її знаряддям, навіть не підозрюючи про це. Він живе, як сліпий, уражений відчуттям власної значимості, і може так ніколи і не прозріти.

А нарощування грубої сили може стати необоротним, як занедбаний раковий процес...

… Але вміння глузувати зі своїх пороків, висміювати їх — це перший крок до реального Злиття із Силою!

Той, хто навчився сміятися так, що ті пороки душі, які він висміює, перестають існувати в ньому, той — на порозі великих здійснень!

Але духовний воїн може сміятися тільки над собою, він ніколи не насміхається над іншими!

З Істини, Що живе в ньому, він дивиться на те, що ще не досконале в собі, — і може сміятися! І коли більше не залишається того, над чим він сміється в собі, — він стає Всім, він стає істинним Нагвалем, його сміх з’єднується з радістю Буття, зі Свободою і Силою!

І отоді Він може впливати на частки Великого Цілого, прибираючи те, що заважає радості буття, заважає Променистому Світлу Сили проявлятися в інших, яких Він відчуває у Собі, — тих, хто довірив Йому, Нагвалю, керівництво на Шляху до Свободи.

Оціни, який прекрасний сміх Нагваля: він зціляє душі, рятуючи від важкості й болю, і робить їх здатними до польоту в незвідане…

І що? — тепер тобі зрозумілі основи мистецтва доконаного керування матерією?

Коли опануєш це — розповім далі… І не забудь надягти Мій капелюх* : це — допомагає!

… Бездоганна дія духовного воїна у взаємодії із Силою наповнює його життя особливою гостротою і мовчазною пристрасністю.

А життя Нагваля стає проявом дії Сили.

Можна вчитися мудрості в університетах — і це добре. Але вищої Мудрості можна і треба вчитися у взаємодії із Силою. Коли ти шукаєш рішення для партії Нагваля, коли ти знаходиш прийоми для впливу на учнів заради їхнього розвитку — знаходиться і Мудрість.

Ми з Хенаро — Ті, Хто живе і діє, а не говорить про це. Ми завжди жили й живемо зараз — життям, заповненим по самі вінця станом бездоганних Любові і Сили.

Відчуй цей стан життя Нагваля в моменті часу “зараз”, відчуй наповненість кожної миті Силою Бога — наповненість Нею всього:

… Цього палаючого багаття...

… Тиші лісу...

… Землі під твоїм тілом...

… Цього місця сили, яке дозволяє пізнавати живу свідомість Землі... і далі, глибше…, ще глибше..., де є тільки Велика Любов і Сила Творця!

… Цього не можна за допомогою слів передати іншим. Це потрібно “спробувати на смак”: як шматок хліба потрібно відкусити, прожувати, проковтнути — і тільки тоді ти знатимеш його.

Таким є духовний Шлях: якщо ти вибираєш це, то — жуй! Кожна миттєвість життя у взаємодії із Силою стає тоді безцінним досвідом душі.

У житті справжнього духовного воїна немає “тріщин і дірок”, йому не може бути нудно, він не може бути прибитий невдачами минулого або побоюванням за майбутнє…У нього є тільки життя, що він, один раз взявши у свої руки, проживає до кінця з максимальною ефективністю, з повним усвідомленням своєї Мети, з усією повнотою відповідальності за свої рішення! І Сила наповнює тоді це життя по вінця…

… Ви можете бути Руками Бога, тільки якщо вже не відриваєтеся від Океану Творця. Це — Океан Любові-Сили, Що просочує тіла і кокони наскрізь і проявляється через них. Ми називали це запалюванням всіх еманацій кокона, вирівнюванням їх енергій до рівня стоншеності Споконвічного Плану.

 

Зміст