Божественні Вчителі — про Себе

Зміст

Чайтанія

Увесь простір навколо починає звучати Махамантрою — це прийшов до нас Чайтанія.

Харе Крішна, харе Крішна!

Крішна, Крішна — харе, харе!

Харе Рама, харе Рама!

Рама, Рама — харе, харе*!

— Скажи, Чайтанію, як вийшло, що саме цими словами став Ти прославляти Крішну?

— “Харе Крішна!” — це для Мене не просто слова. Це — Моє Буття, Буття Того, Хто пізнав повноту Злиття з Господом!

Ведений по життю безмежною Любов’ю до Крішни, Я досяг Просвітління — і тоді увесь проявлений світ засяяв для Мене Світлом Крішни, увесь світ в одну мить перетворилася на нескінченні та різноманітні Прояви Улюбленого Друга і Господа Мого!

… Чайтанія кружляє в танці любові, Його Руки, як м’які хвилі, обіймають простір навколо — і простір починає світитися золотавим Світлом

— Усе є Крішна! Всі Його Образи — прекрасні! Його Бурштиновим Світлом виблискує зсередини все суще! Крішна! Скрізь — Крішна! Крішна — довкола і всередині Чайтанії. Куди не подивлюся — скрізь Він...

Так Я і живу з тих пор — у нескінченному екстазі від пізнавання Його в кожному новому вигляді. Встає сонце — як свіжий і прекрасний ранковий лик Улюбленого Мого! Сіяють нічні світила — це очі Улюбленого Друга і Господа Мого дивляться з неба на Мене! Чи то бачу легкий політ метелика, чи то як танцює на теплому вітрі дзвіночок, чи то зустрічаю мандрівника на дорозі — скільки чудесних ликів в Улюбленого Мого!

Харе Крішна, харе Крішна!

Крішна, Крішна — харе, харе!

З кожної пелюстки троянди, з кожного плоду манго — звідусіль дивляться на Мене Його Очі... Вітер, що шелестить листям, пташине щебетання, шепіт морського прибою, людський гомін і сміх — це все — Крішна говорить зі Мною!

Тільки Він для Мене — сущий! Тільки Його одного бачать Мої очі в усьому!

Харе Рама, харе Рама!

Рама, Рама — харе, харе!

Увесь простір пронизаний Крішною, весь простір звучить Махамантрою! У ній — вся Моя любов до Крішни, Моє занурення і зникнення в Ньому, екстаз Злиття!

Куди не гляну — Харе Крішна, харе Крішна! Крішна, Крішна — харе, харе!

Кого не зустріну — Харе Рама, харе Рама! Рама, Рама — харе, харе!

 

Зміст